Kredyt bez bik nowatorski rozwiązanie dla dłużników

zobacz tutaj http://nurmrbevrsu1.hatenablog.com
Każda osoba, jaka choć raz w całym swoim życiu miała zetknięcie z bankami z pewnością słyszała sformułowanie BIK. Dla poniektórych jest to czarna księga dłużników w której w żadnym razie nie chcieli by się znaleźć a dla innych jest to niedużo mówiący skrót zaczerpnięty z terminologii finansowej, który to przeciętnemu klientowi nic nie mówi. Tym w wyższym stopniu termin kredyt bez bik. http://podzastaw.org

W zwięzłym artykule postaramy się naszym czytelnikom wyłuszczyć te zasadnicze terminy. BIK to Biuro Informacji Kredytowej czyli organizacja, która to została zapoczątkowana poprzez Związek Banków Polskich u zarania lat 90-tych, krótko po naszych przemianach ekonomiczno-ustrojowej. Był to zrozumiały krok jaki poczyniły banki żeby taktyka kredytowa była prowadzona na zdrowych regułach. BIK jest to wewnętrzna baza danych do której dostęp posiadają tylko banki. Trafią do niej informacje o tym, iż ubiegamy się o kredyt/pożyczkę, spłacamy lub też nie opłacamy konkretnego kredytu jak też znajduję się tam nasz scoring czyli stopień punktów, które uzyskujemy za określone czynności.

Kredyt bez bik jak łatwo się domyśleć jest to kredyt jaki posiadamy możliwość osiągnąć bez weryfikacji informacji znajdujących się w Biurze Informacji Kredytowej. Tego rodzaju usługą są zainteresowane przede wszystkim jednostki, które to nie radzą sobie ze zwrotem swoich zadłużeń i dosyć często mają duże opóźnienia. Powinno się tutaj oznajmić, że tego typu kredyty choć od strony prawnej powinny się nazywać pożyczkami są oferowane przez podmioty pozabankowe.