Kredyt pod zastaw mieszkania najbardziej atrakcyjne propozycje na rynku.


W aktualnych czasach w dużej mierze wzrosła wartość informacji. Ta osoba, która wie więcej i da radę zrobić pożytek z tej wiedzy praktycznej jest niezmiernie poszukiwanym rodzajem pracownika na naszym krajowym rynku pracy. Wiedza którą posiadamy jest w stanie być nam też wysoce przydatna w prywatnym życiu, nie tylko zawodowym. Dla dużej liczby osób może okazać się zaskoczeniem informacja, iż kredyt pod zastaw mieszkania może zostać przekazany nie tylko przez bank ale także poprzez osobę prywatną. Pożyczki pod zastaw nieruchomoÅci - Podzastaw.org
kliknij tutaj, aby przeczytać
Generalnie zdołamy wyróżnić 2 rodzaje tego typu pożyczki lub kredytu (w języku potocznym przyjęły się obydwie nazwy). Są pomiędzy nimi określone różnice, które posiadam nadzieję niniejszy materiał uwydatni. Bank jako organizacja finansowa udziela kredytu hipotecznego, jest to kredyt celowy (na kupienie domu, nabycie mieszkania itp.). Z tej też przyczyny środki pochodzące z kredytu mogą być spożytkowane tylko w sposób wyznaczony w umowie kredytowej. Bank chcąc zabezpieczyć zwrot przyznanego kredytu formułuje wymóg polegający na dokonaniu wpisu w dziale IV ksiąg wieczystych nieruchomości tj. hipoteka. Dzięki temu w momencie kiedy kredyt nie będzie spłacany, będzie mógł w względnie krótkim czasie spełnić swe roszczenia poprzez prowadzenie egzekucji z nieruchomości.

Kredyt pod zastaw mieszkania to również pożyczka pod zastaw nieruchomości. W tym przypadku środki finansowe są udzielane przez prywatnego inwestora. Umowa pożyczki jest natomiast podpisywana kancelarii notarialnej. Oprócz tego pożyczkodawca posiada możliwość się asekurować przez wpis w części IV ksiąg wieczystych - hipoteka lub części II KW- własność.